FM125F-SZ
Learn more
Back to product category
FM125F-SZ
FM125F-SZ
Flow sensor, AC/DC 24 V, DN 125, FS 37.5 l/s
Please contact your local Sales Representative for ordering.
Add to Project List
Choose an existing Project List to add this product:
Show all Projects Lists
You have no existing Project Lists.
Or create a new Project List to add this product:
Design data: Design data
Bookmark this page
Share
  • Downloads
  • Product videos
  • Details
Downloads
Documentation
  • Download
  • Download
  • View now
Tender texts
CAD / BIM
BIM / Revit
  • View now
MagiCAD Cloud
Success stories
0 item(s) selected
Download selected Share selected via email Add selected to download folder Go to download folder
Product videos
Ultrasonic flow sensor
Play now Share via email
Belimo Sensor Range
With a complete range of sensors, Belimo is now your single source for HVAC field devices.
Play now Share via email
Details
Specifications
Voltage AC/DC
AC/DC 24 V
Electrical connection
Cable
Measured values
Flow
Output signal
0...10 V
Full Scale
37.5 l/s
Output Voltage [Range]
1 x 0...10 V, max. load 1 mA
Fluid
Water, water with glycol up to max. 50% vol.
Valve size
125 mm
Valve size
5 inch